MOJKSIEZYC.PL

Fazy księżyca w magii

Faza księżyca dziś14.04.24

Obecna faza księżycaPo nowiu

Oświetlenie księżyca27.9%

Ile dni do pełni10

Ile dni do nowiu24

Fazy księżyca w magii

Istnieją 4 podstawowe fazy księżyca, które możemy uznać za podstawę działań związanych z magią.
Jak fazy księżyca wypływają na magiczne działania, rytuały czy choćby wróżby z kart? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Magia w pierwszej fazie księżyca

pierwsza faza księżyca

Księżyca przybywa – faza przyciągania, wzmacniania, powiększania, aktywizowania. Jest to faza Księżyca, podczas której światło słoneczne dociera do tego satelity w niewielkiej ilości oraz jest odbijane, dzięki czemu możemy z Ziemi zobaczyć „rogalik” pojawiający się z prawej strony, w kształcie litery D.
Co robić w dniach pierwszej fazy księżyca?

☆ To najlepszy czas na rytuały związane z rozwojem, wzrostem, ekspansją, pomnażaniem, otrzymywaniem, potęgowaniem siły różnych zjawisk, np. miłości, dostatku, zdrowia. ❗Jeśli podczas nowiu zostały rozpoczęte jakieś magiczne działania, można je w tym okresie wzmocnić.

☆ Optymalny czas na wszelkiego rodzaju wzrost, rozwój (fizyczny, materialny, duchowy), czary miłosne, zdobywanie dostatku, pogłębianie mądrości, zdobywanie wiedzy, wspomaganie procesu nauki, przywoływanie natchnienia, pobudzanie twórczości artystycznej, kupno nieruchomości, czary ochronne, sprawy sądowe, podróże, postępy w karierze, powodzenie, stymulację seksualności, zwiększenie pragnienia, namiętności, przybieranie na wadze, nawiązywanie przyjaźni, rytuały płodności, zwiększanie mocy i siły, spełnianie życzeń, przyciąganie szczęścia, uzdrawianie, dywinację, wzrost energii, zaklęcia dotyczące uprawy roślin, zaklinanie pogody, zdobywanie rzeczy materialnych, realizację celów, związki partnerskie, uczuciowe i sprawy dotyczące spółek handlowych.
☆ Doskonały czas na stosowanie środków odżywczych i wzmacniających organizm.

Magia w drugiej fazie księżyca

druga faza ksiezyca

Pełnia (Księżyc jest cały widoczny) – faza umacniania i kształtowania.
Co robić w dniach drugiej fazy księżyca?

☆ Druga kwadra to faza Księżyca, kiedy widoczna jest prawie cała tarcza Księżyca. Pełnia trwa 3–4 dni. Symbolizuje urodzajność, obfitość i oświecenie. Wtedy rytuały mają największą moc.
☆ Energia pełni Księżyca wzmacnia siły psychiczne, dlatego też jest to czas odpowiedni do zaklęć i rytuałów wzmacniających zdolności umysłowe, wywoływania snów dających wgląd w przyszłość oraz pracy z podświadomością.

☆ To optymalny czas na czary miłosne, przyciąganie domowego szczęścia, wzbudzanie i wzmacnianie intuicji, zwiększanie mądrości, przywoływanie natchnienia, osądy, porozumiewanie się, prorocze sny, rytuały płodności, rozwijanie i wzmacnianie sił umysłowych, spełnianie życzeń, pomoc w nauce, przyciąganie szczęścia, transformacje, pobudzanie twórczości artystycznej, magię zdrowia i urody, dywinacje, zaklinanie, zdobywanie, zmiany kształtu, związki.
☆ Energia pełni Księżyca znacznie przyspiesza realizację życzeń – warto to wykorzystać. Pełnia Księżyca, tak jak i nów, ma wyraźny okres przed i po, warto zatem wykonywać rytuały wcześniej, a nie tylko w godzinie kulminacyjnej (czyli godzinie, w której pojawia się pełnia). Można to robić także w dzień.

Magia w trzeciej fazie księżyca

trzecia faza ksiezyca

Księżyca ubywa – faza odczyniania i oddalania, pozywania się, oddawania energii, finalizowania, oczyszczania.
Co robić w dniach trzeciej fazy księżyca?

☆ To czas od pełni do nowiu, kiedy Księżyc zmniejsza się (widoczny jako rogalik w kształcie litery C).
☆ Czas ten poleca się na czynienie magii mającej na celu pozbycie się czegoś, doprowadzenie czegoś do końca, odwracanie zaklęć, niszczenie takich zjawisk, jak: choroby, nałogi, problemy, toksyczne związki czy rozwody. To dobry czas na egzorcyzmy, łamanie klątw, odpędzanie i usuwanie, odcinanie sie od niechcianych osób, sytuacji, zdarzeń, pozbywanie się nałogów, toksycznych relacji, odpędzanie wszelkich negatywnych energii, odwracanie niepowodzenia, nieszczęścia, pecha, oczyszczanie siebie, relacji z innymi, domu, miejsca pracy itd.
☆ To optymalny czas na diety, tracenie na wadze, oczyszczanie organizmu z toksyn, pozbywanie się chorób i dolegliwości.

Magia w czwartej fazie księżyca

czwarta faza ksiezyca

Nów (Księżyc jest niewidoczny) – faza zaniku, oddalania, całkowitego likwidowania, wchłaniania, absorbowania, magazynowania, zbierania sił, odpoczywania.
Co robić w dniach czwartej fazy księżyca?

☆ Nów to faza Księżyca, podczas której światło słoneczne nie dociera do tego satelity, ponieważ zasłaniane jest przez kulę ziemską. Księżyc jest wtedy całkowicie niewidoczny. Ten okres trwa 3–4 dni.
☆ W symbolice oznacza nowe możliwości, młodzieńczość, bezbronność. Sprzyja magii destrukcyjnej. W tej fazie sprawy mogą ruszyć z miejsca i łatwiej będzie zrozumieć wszystko, co dzieje się wokół; warto też zadbać wtedy o zdrowie i plany na najbliższy miesiąc.
☆ Czas nowiu jest bardzo dobry do rytuałów oczyszczających oraz do zainicjowania czegoś nowego, co chcielibyśmy, aby rozwinęło się podczas przybywającego Księżyca.
☆ To także bardzo dobry moment do medytacji i afirmacji na temat rozwoju duchowego lub materialnego.

☆ To okres, kiedy rewelacyjnie działa radykalna magia ochronna, przywiązywanie i odpędzanie, odsuwanie od siebie wrogów, podejrzanych osobników czy prześladowców, zrywanie z nałogami. (…)
☆ To również dobry moment na oczyszczenie się. Całodzienny post poprawia kondycję organizmu, powstrzymuje także rozwój chorób.
☆ Tego dnia przycinajmy chore rośliny, by odrosły piękniejsze i zdrowsze.

Cztery fazy księżyca, jedna planeta, 8 miliardów ludzi pod ich wpływem.
Teraz już wiesz jak dużo zależy od obecnej fazy księżyca.
Udostępnij tą stronę by pomóc nam się rozwijać :)

POZNAJ DNI KSIĘŻYCOWE W MAGII